Oficiāli izdota “Joga autobiogrāfija” latviešu valodā

By | December 2, 2016

joga-autobiografija-latviskiPirmo reizi Latvijā oficiāli izdota viena no pasaules populārākajām garīga satura grāmatām – Paramahansa Jogananda “Joga Autobiogrāfija”. Speciālistu vērtējumā tā ir uzskatāma par vienu no 100 vislabākajām garīgajām grāmatām. Grāmatā lasītājiem ir iespēja iepazīties ar augstāko realizāciju sasniegušā joga Paramahansas Joganandas apbrīnojamo dzīves ceļu jau no agras bērnības, līdz pat nāves stundai. Kopš pirmās izdošanas 1946. gadā ASV, tā šobrīd ir atkārtoti izdota daudzas reizes vairāku miljonu tirāžās (44 valodās). Šobrīd grāmata ir pieejama grāmatnīcās un internetveikalos arī latviešu valodā.

[Jūs varat lasīt grāmatas “Joga autobiogrāfija” sākotnējo versiju bez maksas angļu un krievu valodā. Šis izdevums nav aizsargāts ar autortiesībām un tā izmantošana ir pilnīgi droša.]

Joganandas tikšanās ar svētiem skolotājiem mijas ar ikdienas un mācību aprakstu, kā arī dažādām šķietami pārdabiskām norisēm – telepātija, augšāmcelšanās, levitācija u.c. Katram notikumam ir atvēlēta sava vieta un katrs fenomens tiek racionāli un zinātniski izskaidrots, ļaujot rietumniekiem gūt labāku ieskatu jogas zināšanu bagātībā. Tas viss ir pasniegts saistošā un nereti arī smieklīgā un asprātīgā veidā, ļaujot saglabāt interesi no pirmās, līdz pēdējai lapai, turklāt papildināts ar daudziem unikāliem foto un vairākiem simtiem atsauču uz dažādām publikācijām un zinātniskiem avotiem.

Grāmata ir paredzēta visplašākajam lasītāju lokam, taču tās galvenais devums ir spēja radīt nezūdošu interesi par augstākām zināšanām un patiesībām. “Joga autobiogrāfija” ir kā atslēga, kas ļauj katram pašam sākt ceļu uz garīgām virsotnēm zinošu skolotāju pavadībā. Paramahansa Jogananda ir zināmākais krija jogas meistars, taču viņš ir tikai daļa no plašākas meistaru līnijas, kas turpinās arī mūsdienās.

Tiem, kas pēc grāmatas izlasīšanas vēlēsieties iepazīties tuvāk ar krija jogas praksi, to var izdarīt arī Latvijā. Plašāka informācija par šādu iespēju ir atrodama tīmekļa vietnē krija.lv.

Kur iegādāties grāmatu “Joga autobiogrāfija”?

Grāmatas oficiālais izdevējs ir Joganandas dibinātā organizācija “Pašrealizācijas biedrība” (“Self-Realization Fellowship”, SRF). Interesentiem grāmatu Latvijā ir iespējams  iegādāties divos veidos:

Jau noskaidrojām, ka lasīt grāmatas sākotnējo versiju oriģinālvalodā (angliski) vai krieviski var bez maksas (skat. 2. paragrāfu). Jaunākas “Joga autobiogrāfijas” grāmatas versijas ietver vairāk fotogrāfijas, atsauces un satura papildinājumus. Tāpat grāmata pieeejama arī  Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Pirkt internetā, meklēt grāmatnicās, lasīt elektroniskā formātā vai apmeklēt bibliotēku – veidi kā iepazīties ar grāmatas saturu ir ļoti daudzi. Starp citu Apple dibinātājs Stīvs Džobs šo uzskatīja par savu nozīmīgāko grāmatu un dāvāja to saviem draugiem un paziņām. Arī viņa izvadīšanā katrs no bēru viesiem saņēma vienu Joga autobiogrāfijas eksemplāru. 

“Paramahansa Joganandas ievērojamais dzīvesstāsts aizved jūs neaizmirstamā jogu un svēto pasaules, zinātnes un brīnumu, nāves un augšāmcelšanās izpētē. Ar dvēseli remdējošu viedumu un aizraujošu asprātību viņš izgaismo dziļākos dzīves un Visuma noslēpumus, atverot mūsu sirdis un prātus priekam, skaistumam un neierobežotajām garīgajām iespējām, kas ir katras cilvēciskas būtnes dzīvē.”

(SRF)