Category Archives: Lekcijas

Par Austrumu zvaigzni

Avatari bieži izvēlas savai dzimšanai laiku, kas atbilst labvēlīgām astronomiskām un astroloģiskām debess ķermeņu konfigurācijām. Katra debess ķermeņu konfigurācija izstaro tām atbilstošas raksturīgas vibrācijas, kas mijiedarbojas savā starpā, izraisot labvēlīgu vai nelabvēlīgu ietekmi. Šīs zvaigžņu zīmes var nolasīt ar garīgo redzējumu, kas piemīt viedajiem Dieva vīriem. Šāda uztvere nav pat tuvināti sasniedzama izmantojot detalizēti izstrādātās diagrammas, ko veido mūsdienu horoskopu skaidrotāji.… >>> »

Krija kā seno zināšanu par elpošanas un dzīvības enerģijas saistību izpausme

Krija sādhana (krijas prakse) ir prāna vidja (zinātne par elpošanu un enerģiju). Norādījumi par to ir atrodami senajos klasiskajos tekstos kā Purva Vaidika Samhita un Brihadāraņjaka Upanišada. Šī prāna vidja ir Rādža joga (karaliskā joga). Krija jogas būtiskākie elementi ir vienlaikus Rādža jogas kodols. Krija jogas praksē vienkāršas elpas kontroles formas ir ļoti svarīgas. Visu tajā ietverto sādhanu (dažādo… >>> »

Piecas prānas un krija joga

Pēc Šri J.C. Bhattačarjas, Šri Satjačarana Lahiri komentāriem Realizējot Prānas mistēriju ar Prānājāmu, cilvēks apzinās augstāko apziņu, kas kontrolē Universu. Visus ķermeņa procesus nodrošina piecas Prānas – Prāna, Apāna, Samāna, Udāna un Vjāna. Līdz ar to, ja tās ir atbilstošā balansā, arī trīs ķermeņa veidojošie komponenti – Vatta, Pitta un Kapha ir balansā, cilvēkam ir stipra veselība un… >>> »

Garīgās klasikas Rakstu apcere Krija jogas praksē

2014. gada Ziemsvētku vēstījumā krijavaniem Paramahamsa Pragjānānanda raksta: “Studijas nav kāda gadījuma rakstura izklaide; tām ir jābūt regulāram paradumam. Kurš to dara, tas to zina. Esmu redzējis savu Gurudevu ar dažām Rakstu grāmatām vienmēr uz naktsskapīša, kuras viņš lasīja, kad vien varēja. Studijas arī ietver meditāciju. Studijas ir durvis uz zināšanām, kas iztīra neziņu no mūsu dzīvēm. Mums… >>> »

Apzinātās staigāšanas prakse

Darot jebkādu darbu, iekšēji vienmēr praktizējiet Prānājamu, virzot nepārtrauktu uzmanību no pamatnes centra uz galvas virsu. Par tādu personu saka, ka tā atrodas “Čaitanja Samādhī” (resp. tīrās apziņas stāvoklī) ; tas ir ikviena ikdienas pienākums.” Šjama Čarans Lahiri – komentāri Bhagavadgītai, 8.14 “Pildiet staigāšanas tehnikas katru dienas minūti, kad neesat sēdošā meditācijā vai dziļā miegā. Savienojiet avotiņu ar… >>> »

Krija jogas zinātne

Zemāk piedāvājam iepazīties ar grāmatas “Kriya Yoga Vijnan – The Science of Kriya Yoga” (aut. Swami Nityananda Giri, Swami Shuddhananda Yoga Vedantashram and Yoga Niketan) atsevišķu nodaļu izvilkumiem. 21.nodaļa –Nav risinājuma bez atteikšanās no Ego. … Ja students nav dedzīgs atbrīvoties no saviem ierobežojumiem, un, ja viņa Prānas netiecas pēc brīvības, tad jau patiesībā nav nekāda prieka būt par jogas studentu.… >>> »

Paramahamsa Joganandas dziedināšanas tehnika

Paramahamsa Joganandas dziedināšanas tehnika (lietojama gan citu, gan sevis paša dziedināšanai): (izpilda kājās stāvot) Ar aizvērtām acīm apceram sekojošā veidā „Debesu Tēvs, Tu esi visur klātesošs; Tu esi visos Tavos bērnos; izpaud savu dziedinošo klātbūtni viņu ķermeņos.” Turot acis aizvērtas ātri berzējam rokas (delnas) vienu pret otru 10 – 20 sekundes. (Šī kustība un tā, ko apraksta nākošais… >>> »

Paramahamsa Jogananda Lūgšanu serviss

Kalpošana ar meditāciju un apceri. (Pēc Joganandas dibinātās organizācijas „Pašrealizācijas Brālība” Pasaules Lūgšanu apļa instrukcijām) Lūgšanu serviss (ilgums 15 – 20 minūtes) Pašrealizācijas Brālība (SRF) uztur speciālu Lūgšanu Koncilu, kam var lūgt palīdzību caur Internetu ikviens (ierakstot speciālā formā to sev tuvo cilvēku vārdus, kam vajadzīga palīdzība). Šis koncils izmanto zemāk minēto tehniku un procedūru, lai izpildītu kalpojumu… >>> »

Par krija jogas praksi

Krija jogas skolotāju atziņas par praksi “Mēs nevaram sasniegt mērķi, ja nezinām kurp ejam.” Paramahamsa Pragjānānanda “Krija joga – dvēseles kultūras ceļš”  “Ikvienai zinātnei ir teorija un prakse. Tām ir jābūt līdzsvarā.” Paramahamsa Hariharānanda “Laikmeti norāda dažādu kvalitāšu, resp. “dharmu”, iegūšanu, un, lai šīs dažādās “dharmas” varētu atrast savu izpausmi, nepieciešams paiet tūkstošiem un tūkstošiem gadu ilgiem laikiem. Senie… >>> »

Par grupas meditācijas nozīmi – Paramahamsa Jogananda

Paramahamsa Jogānanda “Meklējot Dievu kopīgi” Svētība, ko saņemam meditējot kopā ar citiem: Grupu meditācijas ir cietoksnis, kas pasargā gan jaunos meklētājus, gan daudz pieredzējušus meditētājus. Kopīga meditācija paaugstina katra grupas locekļa pašrealizācijas pakāpi pamatojoties uz grupas magnētisma neredzamo vibrāciju apmaiņas likumu. Es atceros Šri Juktešvara padomu, kad devos pie viņa pēc apmācības. Viņš teica: “Meditējiet kopā ar labiem… >>> »