Paramahamsa Pragjānānanda vizīte Latvijā

Š.g. 10. – 11. septembrī Rīgā pirmo reizi viesosies augstāko realizāciju sasniegušais, meistars, Paramahamsa Pragjānananda (Paramahamsa Prajnanananda).

Paramahamsa Pragjānānanda Giri

Paramahamsa Pragjānānanda ir tiešais Paramahamsa Hariharānandas skolnieks un pašreizējais Krija jogas starptautiskās organizācijas vadītājs.

Vārds “paramahamsa” ir tituls, kas sanskritā apzīmē mūkus un svētos, kas ir kļuvuši pilnībā apgaismoti. Tas ir augstākais garīgās attīstības līmenis, kurā ir sasniegta vienotība ar augstāko realitāti. 

Paramahamsa Pragjānananda vizītes Latvijā norise

Šobrīd ir zināms, ka Pragjānanda Latvijā uzstāsies ar publisku lekciju plašākai auditorijai (vieta vēl tiks precizēta) un pēc tam sniegs arī lekciju šaurākam lokam Latvijas Universitātes Starptautiskajā Indijas studiju institūtā.

Pārējā programmas daļa šobrīd ir aktīvā izstādes stadijā. 

Uzreiz pēc meistara vizītes beigām (11.-13. septembris) ikvienam būs iespējams saņemt iniciāciju un iziet krija jogas apmācību pie skolotājs Svami Mangalānandas. Seminārā var piedalīties arī tie, kas jau iepriekš ir iniciējušies krija jogā. (Ja vēlaties piedalīties šajā krija jogas seminārā, rakstiet uz krija@krija.lv vai piesakieties iepriekšējam semināram, kas notiks jau š.g. aprīlī.)


Papildus informācija

Visā pasaulē atzītais un cienītais krija jogas meistars ir neizmērojamas mīlestības, gudrības un reizē arī rīcības iemiesojums. Viņš ir kombinācija no Svami Vivekanandas, Šrī Šankara un Šrī Čaitanja. Kas Svami Vivekananda bija Ramakrišnam Paramahamsam, Ardžuna – Krišņam, Pragjānananda bija savam gurudevam Paramahamsa Hariharanandam. Paramahamsa Pragjānananda ieņem izcilu un unikālu vietu starp Indijas svētajiem un viedajiem.

Paramahamsa Pragjānanda ir sarakstījis daudzas grāmatas par garīgām tēmām un sniedzis skaidrojumus mūžsenām filozofiju sistēmām. Lai spētu internpretēt vēdas, purušas un citas senās grāmatas ir ne tikai jāpārzina raksti, bet arī jābūt garīgam briedumam. Pragjānanda izmanto savas spējas un zināšanas, lai padarītu senos rakstus uztveramus arī citiem viegli uztveramā valodā.

Jūs varat uzzināt vairāk par meistaru un viņa dzīvi krija jogas organizācijas oficiālajā mājaslapā .

Paramahamsa Pragjānananda Latvijā viesojas savas Eiropas tūres ietvaros, atzīmējot Paramahamsa Joganandas 100. gadu ierašanos rietumos. Vizīte ir vēl jo īpašāka, jo Latvijas Jogas biedrības biedri pirmās Latvijas laikā bija aktīvi Joganandas skolnieki. Jāuzsver, ka tas notika vēl ilgi pirms joga bija populāra citur Eiropā un ar to mēs pamatoti varam lepoties.

Tiem, kuriem nav iespējams konkrētajos datumos būt Rīgā, ir iespējams Paramahamsu Pragjānanandu 2020. gadā satikt ārzemēs – Polijā, Austrijā, Nīderlandē, Turcijā, Itālijā un Indijā.