Trīs kvalitātes

Garīgā acs

Svarīgs elements krija jogā ir trīs enerģētiskās kvalitātes vai enerģijas izpausmes :

Piedāvājam gūt dziļāku ieskatu par šīm kvalitātēm krija jogas meistaru un citu dižgaru skatījumā.

* * *

“Sat-guru (vai realizēts meistars) var ievadījuma laikā attīrīt skolnieka ķermeni, sūtot viņam garīgo spēku. Muguras attīrīšanas rezultātā sešos garīgajos centros pamostas neizmantotā garīgā enerģija – kosmiskais spēks, kas ir paslēpts cilvēka ķermenī. Rezultātā skolnieks iegūst trīs garīgās kvalitātes: gaismu, skaņu un vibrāciju.”

Paramahamsa Hariharānanda “Krija joga”

* * *

Trešā acs - Buddha

Garīgā acs – Buddha

“Caur garīgo aci, kas atrodas pieres rajonā (Austrumos), jogs iegremdē savu apziņu Visuresošajā, un tādējādi dzird Vārdu, OM, dievišķo “daudzu ūdeņu” balsi vai pieredz gaismas vibrācijas, būtībā vienīgo radības realitāti.”

Paramahamsa Jogānanda “Joga autobiogrāfija”, 1946

* * *

“Strāva, ko izraisa nepārtrauktās ieelpas un izelpas, kļūst par enerģijas magnētu, kas piesaista mugurkaulā lielāku enerģijas daudzumu no nervu sistēmas un no kosmiskā avota. Krijas tehnikas pārnes mūsu uzmanību no redzes uztvērumiem un no smaržu, skaņu, garšu un pieskārienu uztvērumiem pie smalkākas pieredzes mugurkaulā un smadzenēs. Tādējādi meklētājs automātiski paliek intraverts (vērsts uz iekšu) un pieredz garīgās skaņas, vibrācijas un smaguma sajūtu galvas augšdaļā, gaismas mirdzumu vidējās smadzenēs un nonāk meditācijas stāvoklī. Tāpēc krijas tehnika ir pašrealizācijas pamats….

Tāpat kā dzīvs organisms jūt vibrācijas sajūtu, kad caur to plūst elektriskā strāva [par ko var pārliecināties atbilstošu fizioterapijas procedūru laikā] tā arī meklētāja ķermenis piedzīvo garīgās gaismas, garīgās skaņas un garīgās vibrācijas pieredzi pēc šīs zinātniskās krija jogas prakses. Tas ir virsapziņas mošanās pārdzīvojums, meditācijas intuitīvais stāvoklis. … Ja mēs varam palikt šajā virsapziņas stāvoklī visu laiku, tad ātri sasniegsim kosmisko apziņu.”

Paramahamsa Hariharānanda “Krija joga”