Paramahamsa Jogānanda par veiksmes paradumu veidošanu

By | June 23, 2015

Veiksmes paradumu veidošana

Paradums ir psiholoģisks mehānisms, kas dod iespēju rīkoties automātiski, ļaujot apziņai veikt citus uzdevumus. Paradumi rodas, vairākkārt mērķtiecīgi atkārtojot kādu darbību.

Dažiem cilvēkiem vajadzīgs ilgs laiks, lai izveidotu garīgus veselības, labklājības un gudrības iegūšanas paradumus, tomēr tam nepieciešamo laiku ir iespējams saīsināt. Lēnāka vai ātrāka paradumu veidošana ir atkarīga no vispārējā veselības stāvokļa, nervu sistēmas (tostarp ssmadzeņu šūnu) kvalitātes un paradumu veidošanas metodēm.Lielākā daļa cilvēku ir svārstīgi savās domās un rīcībā, tāpēc negūst panākumus. Lai materializētos garīgs paradums, tam jābūt ļoti spēcīgam un stabilam.

Piemēram, pārticības un vai veselības paradums jāizkopj, kultivējot pārticības vai veselības domas, līdz parādās redzami rezultāti. Lai cilvēks varētu īstenot savas vajadzības un vēlmes, viņam jāveido veselīga un drosmīga psiholoģiskā nostāja pret dzīvi. Pārticības un veselības trūkums neapšaubāmi ir saistīts ar neattīstītiem pārticības un veselības garīgajiem paradumiem.

Neuzmanīgam un izklaidīgam muļķim ir nepieciešams ilgs laiks pat visvienkāršākā paraduma izveidošanai, toties inteliģentam un mērķtiecīgam indivīdam atliek vien vēlēties, un tas acumirklī būs izveidojis pozitīvu garīgo paradumu. Tāpēc, ja jums ir fizisks vai garīgs paradums, kas traucē attīstībai, tieciet no tā vaļā uz līdzenas vietas!

Apgalvojiet: “Es esmu vesels, ” vai: “Es esmu gudrs.” Pozitīvajam apgalvojumam jābūt tik spēcīgam, lai tas pilnībā izspiestu jebkuras neapzinātās, drosmi laupošās negatīvās domas – kaitnieces, kas čukst: “Muļķi, tu nekad negūsi panākumus! Tu esi neveiksminieks; gudrība nav tev domāta.” Jums skaidri jāzina, ka īsā laikā spējat materializēt visu, ko tiešām vēlaties iegūt.

Praktizējot pozitīvos apgalvojumus, garīgajam skolniekam jābūt nelokāmi pacietīgam. Ticiet, ka esat piedzimis vesels, ja vēlaties labu veselību; ticiet, ka esat piedzimis pārticībā, ja gribat būt pārticis; ticiet, ka esat piedzimis gudrs, ja gribat būt gudrs, – un jūsu dzīvē ienāks veselība, pārticība un gudrība.

Mainiet savu domu virzību – iznīdējiet visus negatīvos garīgos paradumus. Aizstājiet tos ar veselīgiem, drosmīgiem domāšanas paradumiem un ar nesatricināmu pārliecību īstenojiet šos paradumus ikdienas dzīvē….

Panākumi, veselība un gudrība ir dabiskas, dvēselei raksturīgas īpašības un paradumi. Identificēšanās ar sliktiem paradumiem un domām, koncentrēšanās, neatlaidības un drosmes trūkums – lūk, cilvēku ciešanu iemesls.

Laimas slotiņa

Laimas slotiņa

Pat sīkus pienākumus veiciet labi un rūpīgi. Vai zināt, ka darbā izmantojat tikai piecus vai sešus procentus savas uzmanības? Turpmāk izmantojiet visus simts procentus! Jebkurš labs darbs ir Dieva darbs, ja to darāt ar dievišķu apziņu. Tikai tas darbs, ko cilvēks veic, savtīgu motīvu vadīts, ir materiāls. Pelnot naudu, vienmēr atcerieties, ka darāt to savu tuvāko labā – pat tad, ja pašam nav ģimenes. Izskaudiet no savas apziņas maldīgo dalījumu starp materiālo un garīgo darbu.

Mīliet savu pašreizējo darbu, bet neapmierinieties uz visiem laikiem tikai ar to, ko darāt tagad. Jums jāattīstās un jācenšas kļūt par labāko speciālistu savā profesijā. Izpaudiet neierobežoto dvēseles spēku itin visā, kam vien ķeraties klāt….

Panākumu gūšanas posmi

  1. Labas un piemērotas materiālas vai garīgas nodarbošanās izvēle.
  2. Izvēlētā darba veikšana ar uzmanību, mīlestību un ieinteresētību.
  3. Neatslābstoša interese un pārcilvēciska pacietība.
  4. Pastāvīga savu prasmju izkopšana, lai nepieļautu, ka darbs kļūst par mehānisku paradumu.
  5. Vienreizīgu panākumu gūšana.

Neveiksminieki šo likumu nezina vai arī apzināti to pārkāpj.

Pēc Paramahamsa Jogānandas grāmatas “Kā gūt panākumus”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.