Astoņi lielie Krija jogas meistari
(sakārtoti pēctecības secībā)
Mahavatars Babadži Maharadž (Mahavatar Babaji Maharaj) – nemirstīga, mūžīga būtne (mahavatars), Krija jogas atjaunotājs. Var pieņemt jebkuru formu, taču saviem sekotājiem parādās ļoti reti. Lahiri Mahasaja skolotājs.
Lahiri Mahasaja (Shri Lahiri Mahasaya) (30.09.1828.- 26.09.1895.) – Babadži skolnieks vairākas dzīves pēc kārtas. Saņēma iniciāciju Krija jogā un sasniedza augstāko realizāciju 33 gadu vecumā brīdī (pēc citas biogrāfijas versijas 40 gadu vecumā), kad jau bija precējies divu bērnu tēvs. Strādāja darbu Indijas dzelzceļa pārvaldē. Kalpoja kā apliecinājums cilvēcei, ka krija jogu ir iespējams praktizēt arī turpinot veikt ikdienas pienākumus. Daudzu krija jogas meistaru, kas paši arī sasniedza apgaismību, skolotājs.
Šrī Juktešvars (Swami Shriyukteshwar Giri) (10.05.1855.- 09.03.1936.) – Lahiri Mahasaja skolnieks un viens no viņa pilnvarotajiem Meistariem. Šrī Juktešvars bija arī speciālists Vēdiskajā astronomijā un astroloģijā. Viņš bija precējies ģimenes cilvēks, taču pēc sievas nāves, kad arī meitas privātā dzīve bija nokārtota, kļuva mūks. Pēc Babadži norādījuma sarakstīja grāmatu Kaivalya Darshana (The Holy Science), pierādot visu reliģiju garīgo vienotību.
Sanjals Mahasaja (Shrimat Bhupendranath Sanyal Mahasaya) (20.01.1877. – 18.01.1962.) Lahiri Mahasajas skolnieks, sasniedza augstāko realizāciju. Vairāku grāmatu un komentāru par Bhagavadgītu autors.
Paramahamsa Jogānanda (Paramahamsa Yogananda) (05.01.1893.-07.03.1952.) – Šri Juktešvara viens no pazīstamākajiem skolniekiem. Sarakstījis daudzas grāmatas, t.sk. “Joga autobiogrāfiju” (Autobiography of a Yogi), kas kļuvusi par pasaulē vienu no vispārdotākajiem garīgās literatūras darbiem. Iniciējis Krija jogā vairākus desmitus tūkstošus skolnieku, galvenokārt, ASV. Taču ar viņa gādību krija jogu 20.gs. 30-to gadu Latvijā sāka izplatīt arī Latvijas Jogas biedrība. Sasniedza Nirvikalpa Samādhī jau jaunībā. Pēc nāves ķermenis neizrādīja nekādas sadalīšanās pazīmes 20 dienas, kalpojot kā papildus apliecinājums Jogānandas garīgajiem sasniegumiem.
Svami Satjānanda (Swami Satyananda Giri) (17.11.1896.- 02.08.1971.) – Šrī Juktešvara skolnieks, uzņēmās Šrī Juktešvara Kararāšrama vadību pēc Jogānandas došanās uz ASV. Daudz nodarbojās ar humanitāro darbu, palīdzēja cīņā ar badu Indijas dienvidaustrumu rajonos, Jogānandas prombūtnē vadīja viņa dibināto skolu. Vēlāk izveidoja neatkarīgu āšramu Bengālijā.
Paramahamsa Hariharānanda (Paramahamsa Hariharananda) (27.05.1907.- 03.12.2002.) – Šrī Juktešvara skolnieks. Daudzreiz publiski demonstrējis bezpulsa un bezelpas stāvokli – Nirvikalpa Samādhī. Ilgu laiku vadīja Šrī Juktešvara izveidoto Kararāšramu. Izcils vēdisko Rakstu un arī daudzu citu reliģiju Rakstu zinātājs, līdzīgi kā Šrī Juktešvars izcili pārzināja vēdisko astronomiju un astroloģiju. 70-to gadu sākumā sāka aktīvi izplatīt Krija jogu Rietumos. Daudzu grāmatu autors un vairāku āšramu dibinātājs.
Paramahamsa Pragjānānanda (Paramahamsa Prajnanananda) – Paramahamsa Hariharānandas skolnieks, pašreizējais Krija jogas starptautiskās organizācijas vadītājs. Daudzu garīgu grāmatu autors. Popularizē krija jogu visā pasaulē.