Krija Jogas skolotāji

Latvijā regulāri ierodas vairāki skolotāji, sniedzot iespēju saņemt iniciāciju krija jogā arī Latvijas iedzīvotājiem. Zemāk pamatinformāciju par katru no skolotājiem.

Svami Mangalānanda
svami mangālananda

Dzimusi un augusi Vācijā, Svami* Mangalānanda praktizē Krija jogu no 1992. gada. Viņas pirmais skolotājs bija ievērojamais eiropiešu jogāčarja Radžarši Peterānanda no Nīderlandes. 1994. gadā viņa satika savu meistaru Paramahamsu Hariharānandu un kopš tā laika palika viņa tuvumā dažādos āšramos, kā arī pavadīja viņu Eiropas ceļojumos. Svami Mangalānanda ir studējusi filozofiju un medicīnu Vācijā un Austrijā. Neilgi pēc studiju beigšanas 2000. gadā Hariharānada ordinēja viņu par Giri ordeņa Svami (mūku). Tādējādi Mangalānananda kļuva par pirmo sievieti Svami šajā līnijā. Pēdējos gados viņa ir vadījusi simtiem meditācijas programmu Krija ašramā Austrijā, Tatendorfā un daudzviet citur Eiropā, kā arī regulāri apmeklē Latviju.


 Svami Gurukripānanda

Swami Gurukrpananda Giri

Svami Gurukripānanda ir dzimusi Indijā, Orisas štatā. Kopš astoņdesmito gadu sākuma viņa bija tuva Paramahamsas Hariharānandas skolniece. Svami Gurukripānanda māca Krija jogu no 2007.gada. 2009.gada februārī viņu uzņēma Svami (mūku) ordenī. No 2010.gada 23.jūlija līdz 26.jūlijam Svami Gurukripānanda apmeklēja Latviju un ievadīja krijā vairākus interesentus.


Jogāčarja Petra Helviga
Petra_Helwig_KY_Version

Jogāčarja** Petra Helviga praktizē Krija jogu no 1989.gada. Divus gadus vēlāk Amerikā viņa satika savu skolotāju Gurudevu Paramahamsu Hariharānandu. Pēc tam viņa kopā ar vīru ceļoja uz Indiju, lai būtu sava skolotāja tuvumā. Viņai ir divi bērni. Petrai Helvigai ir horeogrāfes izglītība un viņa strādāja par deju skolotāju un horeogrāfi līdz 1990.gadam. Vēlāk Petra Helviga palīdzēja savam vīram viņa izveidotajā jogas studijā kā jogas pasniedzēja. Kopš 2007.gada, kad Hariharānandas 100-gades svinību laikā viņu apstiprināja kā Jogāčarju, viņa regulāri vada Krija jogas seminārus Holandes Krija jogas centrā un daudzviet citur Eiropā, t.sk. Latvijā. 


Jogāčarja Klaudija Krēmere

Klaudija Krēmere

Klaudijai Krēmerei ir vairāk nekā 20 gadu meditācijas pieredze. Sākot no 90-to gadu pirmās puses, viņa ir vairākkārt piedalījusies intensīvās vairāku mēnešu meditācijas treniņu programmās Indijā, kā arī pavadījusi ievērojamu laiku kopā ar savu meistaru Paramahamsu Hariharānandu lekciju un Krija jogas apmācību ceļojumos abās Amerikās, Indijā un Eiropā. 2007.gadā Hariharānandas 100-gades svinību laikā Paramahamsa Pragjānānanda apstiprināja viņu kā Jogāčarju. Klaudija Krēmere ir studējusi mūziku un jurisprudenci un strādājusi kā valsts ierēdnis starptautiskās struktūrās. Kopš 2009.gada viņa regulāri apmeklē Latviju.


Jogāčarja Uši Šmidtke

Uši Šmidtke

Jogāčarja Uši Šmidtke praktizē krija jogu kopš 1994. gada. Viņa ir saņēmusi iniciāciju no Petera van Breukelen (Peter van Breukelen), taču savu meistaru Paramahamsu Harihāranandu satika 1995. gadā un kopš šī brīža uzsāka daudz aktīvākas krija jogas studijas. Turpmākajos divos gados viņa regulāri devās uz ASV, lai gūtu iespēju satikt Harihāranandu. 2007. gadā viņa kļuva par krija jogas jogāčarju. Ikdienas dzīvē Uši Šmidtke vairāk kā 40 gadus strādāja kā medicīnas analītiķis. Uši Šmidtke pirmo reizi apmeklēja Latviju 2014.gada vasaras programmas laikā.


  • *svami – mūks
  • **jogāčarja – garīgais skolotājs